Pivovary

Zde je seznam pivovarů jejichž piva budou v Dýšině na čepu.

Matuška Broumy

Pivovar, který normálně na festivaly moc nejezdí. Nám účast přislíbili, takže už nemůžou couvnout. Martin a Adam Matuškovi dokázali za deset let udělt z pivovaru žijící legendu. Jejich Raptor či Zlatá Raketa je mezi pivi slav

Dampfbier Zwiesel

Nedaleko za Železnou Rudou se nachází městečko Zwiesel a v něm rodinný pivovar, který je v držení už páté generace Pfefferů. Dampf v tomt případě neznamená, že je pivovar parní, le že u jejich vlajkové lodi polotavém Dampfbie

Falter regen

Ještě o kousek dál za Zwieselem najdeme městečko Regen, pojmenované po stejnojmeném potoku pramenícím u nás na Šumavě jako Řezná. Zvláště Weissbier, tedy pšeničné, je od pánů Falterů velice povedený. Na fest přijedou Němci st

Brouwerij van Honsenbrock

Jméno pivovaru vám možná nic neříká, ale když se řekne Kasteel Rouge, už mnozí budou vědět, že se jedná o u nás nejoblíbenější ochucené belgické pivo. Takzvaný višňák vám zde ale nebudou čepovat Belgičani, ale oficiální zástu

Plzeňský Bandita

Pivovar s rokem založení 2018 a už patří v Plzni mezi oblíbené. Také za ním nestojí žádný nezkušený sládek, ale Tomáš Nožička vařící dříve v Purkmistru a Letinech. Ležák doporučujeme!

U Lenocha Plzeň-Újezd

Marně byste v Újezdě pivovar hledali. Za zdmi rodinného domu je schovaný. I proto byste ho na festu měli ochutnat. A pokud ne zde, pak v KMP bývá na čepu častěji.

Roudná Sobě

Saloon Roudná už nejsou jen steaky! Přes rok se tu vaří pivo. Roudeňák, Maršoun a Sobol.

Purkmistr

V Plzni Černicích najdete nejen tento pivovar, ale i pivní lázně a každoročně největší festival minipivovarů v ČR a možná i ve střední Evropě!

Beer Factory

Josef Krýsl! Mezi pivovarníky jedna z nejznámějších osobností. Poté co stavěl pivovary po celém světě konečně našel čas a postavil i pivovar svůj. Nevada ALE nebo ležák byste ochutnat určitě měli.

Raven

Plzeňský pivovar ze severního předměstí, který hned od začátku svého působení nasadil laťku vysoko a té se drží! Zvláště svrchně vařená piva a piva vařená s ovocem jsou skvostné.

Zlatá Kráva Nepomuk

Nejmladší pivovar na našem festivalu. První várka uvařena až na konci roku 2018! Ještě jsme tedy ani neochutnali. Ale vzhledem k tomu, kdo zde vaří (nevíme, jestli to můžeme napsat), je pivo už teď záruka kvality.

Žatec

I když už byl tento pivovar před lety prodán pivovaru Carlsberg, kvalitu si zachoval ne-li zvýšil. Carslberg do chodu nezasahuje a po svém nástupu nepropustil ani nohu. Za studena chmelené pivo Sedmý Schod považujeme za nejle

Ferdinand Benešov

D’Este, Sedm Kulí, Max…to jsou jen některé názvy piv z Benešova. Velmi slušná piva, držící si stejnou kvalitu už mnoho let.

Bad Flash

Bad Flash nebo-li zlej blesk. Létající pivovar z Prahy, který vznikl spojením společného snu o vaření piva hospod Zlý Časy a Kulový Blesk. Jejich specialitou jsou kooperační várky se sládky známých zahraničních pivovarů.

Permon Sokolov

Z malinkého pivovaru v Lomnici vyrost jeden z největších hráčů na poli svrchně kvašených piv v ČR. Každý týden vyrukují s novým druhem piva a dávají nám tak často ochutnat styly, které jsou u nás prozatím neznámé.

Krakonoš

Krakonoš pivo z Krkonoš! Česká klasika. Stánek Krakonoše na festu jistě nemůžete vynechat. Parta čepující toto Trutnovské pivo totiž Krakonošem žije! Kraký den všem.

Holá Řiť

Lehké žití s holou řití! Heslo tohoto létajícího pivovaru pobaví a piva potěší. Pivovar, který vznikl jako společný nápad sousedů z jedné čtvrti. Proč si neuvařit vlastní pivo.

Krušnohor

Krušnohor

Zámecký pivovar Chyše

Za nás nejhezčí výlet za pivem v dostupnosti z Plzně i Prahy. Nádherně opravený pivovar a zámek. Piva se zde vaří více jak 10 let. Kromě Prokopa jedenáctky, polotmavého a tmavého je v produkci vždy jeden speciál.

Bakalář Rakovník

Bakalář Rakovník je opravdu tradiční pivovar s rokem založení (jak sami rádi uvádějí) starším než Amerika. Zajímavostí je, že na trhu dobře prorážejí se zastudena chmeleným nealkoholickým pivem.

Zhůřák

Ve vsi Zhůř u Nepomuka byste pivovar nehledali a skoro ani nenašli. Ale když už najdete, budete se divit! Američan Chris Barwaldt zde vaří jedny z nejlepších svrchně kvašených piv v ČR.

Zvíkov

Co by kamenem od hradu Zvíkov stojí malý pivovárek se stabilně výbornými pivy díky sládkovi Láďovi Ličmanovi. Hezký výlet k Orlické přehradě.

Radouš

Radouš

Crazy Clown

Crazy Clown

Herold Březnice

Herold Březnice

Zichovec

Zichovec

Písecký hradební pivovar

Po dlouhých 65-ti letech bylo v Písku obnoveno vaření piva. Dříve zde fungovalo několik pivovarů, dnes jediný a to velmi čerstvě. Ochutnejte a posuďte, zda na to písečtí mají.

Loužek

Loužek Kamenný Újezd. Velmi malý pivovárek na periférii Rokycan. Rodinná srdcovka s malým výstavem. Pivo, které nemáte šanci ochutnat příliš často.

Únětický pivovar

Až téměř z daleké Prahy! Tento pivovar je vybudován přímo v bývalém pivovaru. Díky dnešním lepším technologiím (kdy už nepotřebujeme ledy z rybníka) je v areálu i krásná restaurace s místním pivem.

Modrá Hvězda Dobřany

Nejdéle fungující malý pivovárek na plzeňsku. Za kvalitu ručí sládek Petr Petružálek. Nesmí na našem festu chybět. Kdo zná, ví, že nikdy nezklame.